Samotność i niska samoocena

Samotność i niska samoocena

Postautor: ant » 26 sie 2014, 20:01

Jestem samotna i to bardzo długo. Przyczyną tego jest moja bardzo niska samoocena. Nawet jak się z kimś wiązałam, to wszystko psułam przez chorą zazdrość i inne tego typu zachowania, które brały się z niedowartościowania. Chciałabym to zmienić, w końcu mieć kogoś kochającego. Ale nie wiem jak mam to zrobić. Jakieś porady?
Łap życie
ant

Re: Samotność i niska samoocena

Postautor: samba45 » 27 sie 2014, 19:07

hm zanim zaczniesz szukać miłości musisz nad sobą popracować żeby znowu ewentualnej szansy nie zepsuć. Może wizyta u psychologa? bo nie wiem czy sama sobie poradzisz, myślę że potrzebujesz jakiegoś kopa, ktoś musi Ci pokazać ile jesteś warta, uświadomić Ci to.
samba45

Postautor: cafea » 29 sie 2014, 10:19

wiem że jest kurs które może pomóc ci w problemach. http://www.kodatrakcyjnosci.pl/ zajrzyj i zobacz czy to co tam jest opisane dotyczy ciebie. Jak tak to znaczy że coś musisz z tym zrobić.
cafea

Postautor: samba45 » 01 wrz 2014, 9:29

hm może rzeczywiście fajny pomysł z takim szkoleniem, wyjdzie Ci dużo taniej niż psycholog :) a to co tam opisują brzmi bardzo ciekawie, sama chętnie bym pozyskała taką wiedzę. A jeśli masz takie problemy jakie masz to na pewno musisz coś z tym zrobić, szkoda życia na zadręczanie się, wiem jaka samotność jest straszna i jakie myśli ma człowiek jak nie ma z kim pogadać, do kogo się przytulić.
samba45

Postautor: cafea » 02 wrz 2014, 7:49

powinno się zawsze chodzić z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem do życia. Wiem że to bywa nie wykonalne czasami ale w ten sposób kreujemy swoją psychikę i podejście do życia
cafea

Postautor: elzunia » 13 lip 2017, 13:18

Myślę, że skoro sama dostrzegasz ten problem to może warto zasięgnąć porady specjalisty? Samemu trudno uporać się z niską samooceną, ktoś musi Ci uświadomić w czym tkwi problem i jak go zwalczyć. Ja bym Ci radziła wizytę u psychologa, wiem, że trudno się przemóc, ale czasami już jedna wizyta może bardzo wiele zmienić w Twoim nastawieniu :) jeśli potrzebujesz motywacji do tego kroku to poszukaj w internecie artykułów na temat przebiegu takich konsultacji z lekarzem, ja znalazłam np. tu http://dbajmyozdrowie.eu/kiedy-warto-pojsc-do-psychologa/, powodzenia!
elzunia

Postautor: sylwia4012 » 24 paź 2017, 17:25

Może warto pomyśleć o psychologu? W dzisiejszych czasach możemy nawet skorzystać z pomocy specjalisty bez wychodzenia z domu. Zerknij sobie tutaj https://psychomedic.online/ . To świetna klinika która pomogła już wielu osobom. W sieci też cieszą się pozytywnymi opiniami więc o czymś musi to świadczyć.
sylwia4012

Wróć do Samotność