Przyprawy do chleba

Przyprawy do chleba

Postautor: dania » 20 gru 2013, 20:41

Pytanie do dziewczyn, które pieką same chleb: czy używałyście kiedyś specjalnych przypraw do chleba? Kupiłam właśnie maszynkę do pieczenia chleba i pierwsze wypieki mam już za sobą. Chlebek wychodzi ładny, fajnie przypieczony, tylko brakuje mu czegoś w smaku. Jest taki nijaki i niczym nie pachnie. Jakie macie sposoby na pyszny pachnący chlebek?
dania

Re: Przyprawy do chleba

Postautor: Kerta » 28 gru 2013, 15:29

Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz osiągnąć czy to ma być chleb imbirowy, korzenny czy może mieszanka do której dodasz oregano, bazylie i tymianek.
tablojd.pl
Kerta

Postautor: ant » 28 gru 2013, 19:57

Ja piekłam nie raz. Osobiście bardzo lubię chleb włoski z dodatkiem suszonych pomidorów. Do standardowego ciasta trzeba dodać mieszankę przypraw do chleba włoskiego Kamisa. Bardzo łatwo to zrobić, a polecam, bo smak jest unikalny :)
Łap życie
ant

Postautor: samba45 » 29 gru 2013, 19:45

o a ja nigdy nie piekłam ale na święta dostałam właśnie od męża urządzenie do wypieku więc wszystko przede mną :) średnio mnie ten prezent ucieszył (w zeszłym roku dostałam maszynkę do mięsa, chce mnie chyba na siłę do kuchni zagonić!), ale jak już mam to będę korzystać, może podrzucicie jakiś fajny przepis na chlebek?
samba45

Postautor: lukrecja » 31 gru 2013, 13:47

Przepisów na pieczenie chleba znajdziesz w necie, ale wiem z doświadczenia że jak jest dobrze przyprawiony chleb lepiej i smaczniej smakuje. Jest taka przyprawa do chleba włoskiego Kamisa z dodatkiem przypraw i suszonych pomidorów. Wystarczy tak przyprawa i chleb na pewno będzie nijaki ;)
lukrecja

Postautor: szarak » 14 lut 2014, 11:49

Do chleba najlepiej zrobić sobie jakieś pasty warzywne, rybne i jajeczne. Są zdrowe, smaczne i łatwe w przygotowaniu :)
szarak

Wróć do Przepisy kulinarne