Sałatka z tuńczykiem

Sałatka z tuńczykiem

Postautor: Marti » 26 lis 2011, 19:39

Może podacie jakiś inny przepis na salatke z tunczykiem ? Co zamiast kukurydzy groszku ?

- dwie puszki tuńczyka w sosie własnym w kawałkach,
- pół puszki drobnej kukurydzy,
- dwa ugotowane na twardo jajka,
- dwa średniej wielkości kiszone ogórki,
- łyżka masła,
- świeża natka pietruszki,
- czerwona cebula,
- koper,
- majonez,
- sól i świeżo zmielony pieprz do smaku.

Jeśli nie przepadamy za tuńczykiem, to możemy użyć wędzonej makreli – również będzie pyszne.
Przystępujemy do przygotowania naszej sałatki. Odsączamy tuńczyka i za pomocą widelca dzielimy na mniejsze cząstki. Jajka obieramy z łupinek i drobno siekamy. Ważne, żebyśmy zrobili to, kiedy jeszcze będą ciepłe, ponieważ musimy wymieszać je z masłem, a to łatwiej i szybciej się roztopi, jeśli jaja nie wystygną. Po posiekaniu mieszamy zatem jaja z masłem na kremową masę i doprawiamy solą i świeżo zmielonym pieprzem. Czerwoną cebulkę drobniutko siekamy. Ogórki kroimy w kostkę. Siekamy natkę i koper. W dużej misce mieszamy tuńczyka z kukurydzą, ogórkiem, jajkami, cebulą i zielenina. Dodajemy mniej więcej pięć łyżek majonezu i dokładnie mieszamy. Sprawdzamy smak. Jeśli zajdzie taka potrzeba, dodajemy jeszcze soli i pieprzu. Sałatka jest już gotowa. Wstawiamy ją teraz do lodówki na minimum godzinę, żeby smaki zdążyły się połączyć i podajemy z chlebem, grzankami lub innymi dodatkami.
Załączniki
salatkazt.jpg
salatkazt.jpg (28.9 KiB) Przeglądany 1127 razy
Marti

Re: Sałatka z tuńczykiem

Postautor: sylwia4012 » 13 gru 2016, 18:14

Dla mnie idealna na każda okazję jest sałatka jarzynowa, lekko zmodyfikowana według przepisu https://www.przepisy.pl/przepis/salatka ... -tatarskim - znika w momencie :)
sylwia4012

Wróć do Przepisy kulinarne