Nietrzymanie moczu po ciąży

O zabiegach estetycznych okolic intymnych odpowiada specjalista medifem.pl

Nietrzymanie moczu po ciąży

Postautor: HannaHippie » 08 kwie 2012, 17:16

Witam,
rok temu moja przyjaciolka urodziłam synka. Od tamtego czasu cierpi na nietrzymanie moczu, gdyż w czasie ciąży bardzo osłabione zostały mięśnie dna miednicy. Lekarz na razie wstrzymuje się z przepisaniem tabletek, twierdzi, że najlepsze będą w tym przypadku ćwiczenia, jednak wiem, ze sprawia jej to ogromny dyskomfort. Co mozna z tym zrobic ?
HannaHippie

Re: Nietrzymanie moczu po ciąży

Postautor: Medifem » 11 kwie 2012, 14:23

Witam, w przypadku Pani koleżanki należałoby najpierw wykonać badanie urodynamiczne w celu postawienia właściwej diagnozy. Jeśli badanie potwierdzi wysiłkowe nietrzymanie moczu, w pierwszej fazie leczenia zaleca się ćwiczenia dna miednicy oraz elektrostymulacje. Niestety nie istnieje skuteczne leczenie farmakologiczne. Kolejnym etapem jest poddanie się zabiegowi TVT lub OTVT, który polega na wszczepieniu specjalnej taśmy prolenowej podtrzymującej cewkę moczową.
Obrazek
Medifem

Postautor: elzunia » 29 paź 2014, 13:30

Niestety taki problem pojawia się nierzadko. Dlatego cieszę się, że są kliniki zajmujące się tego typu problemami. Szczególnie dobre opinie słyszałam o Proclinic z Wrocławia. Ma w ofercie pomoc w takich przypadkach - http://proclinic.pl/service/nietrzymanie-moczu/. Wydaje mi się, że warto sobie w takich przypadkach pomóc.
elzunia

Postautor: elzunia » 28 cze 2018, 11:58

moja znajoma miala ten sam problem wiem ze skonczyło sie to kosztowna operacją prywatnie bo na NFZ to mówili ze wymyśla, a ona po prostu się źle czuła wiem że robiła to w klinice pod Wrocławiem, i musiała wziąc kredyt z tego co wiem czytała dużo na ten temat tutaj http://www.kredyty-gotowkowe.net i w końcu zdecydowala się zaciągnąc kredyt znając wszytskie kruczki. Dziewczyny walczcie o to żeby się dobrze czuć same ze soba, nawet jeśli będziecie musiały się zadlużyc to tylkao kasa, a życie mamy jedno
elzunia

Wróć do Ginekologia estetyczna