Rozwód - z winy czy bez orzekania o winie

www.prawnik.radom.pl

Rozwód - z winy czy bez orzekania o winie

Postautor: zofiapajda » 12 sty 2013, 11:45

Rozwód - z winy czy bez orzekania o winie.
zofiapajda

Re: Rozwód - z winy czy bez orzekania o winie

Postautor: szarak » 23 lip 2013, 12:55

To bardzo ogólne pytanie, na które trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego, w jakich relacjach jesteśmy z naszym partnerem i czy chcemy rozstać się polubownie, czy może zależy nam na jakiejś rzeczy/nieruchomości/czymkolwiek, czego mąż nie chce się zrzec. Najlepiej poradzić się w tej kwestii sprawdzonego adwokata i dowiedzieć jakie są konsekwencje obu wyborów.
szarak

Postautor: zofiapajda » 26 lip 2013, 7:13

Racją jest, że małżonkowie przy wyborze, czy będzie to rozwód z orzeczeniem o winie czy bez, kierują się właśnie tymi kryteriami, posiadanym majątkiem, w jakim wieku są dzieci, wysokością opłaty od pozwu, kosztami zastępstwa procesowego. Jednak w praktyce o wiele częściej spotykam osoby, które chcą się rozwieść z orzeczeniem o winie drugiej strony. Pewnie dlatego trafiają do mnie, potrzebują wiedzieć co może ich spotkać podczas takiego procesu. Jeśli obie strony się wzajemnie dogadują, jedna z nich składa wniosek o rozwód bez orzekania o winie. Opłata sądowa od pozwu wynosi obecnie 200 złotych ( to nie jest opłata z tytułu zastępstwa procesowego, inaczej mówiąc kiedy nie korzystamy z usług prawnika: adwokata lub radcy prawnego). Jeśli nie ma małoletnich dzieci, małżonkowie prowadzą oddzielne gospodarstwa, mają oddzielne konta, mieszkają oddzielnie, nie współżyją ze sobą i wzajemnie nie pomagają, a chcą się rozwieść sąd najczęściej orzeka rozwód między stronami. Jeśli widzi szansę na poprawę stosunków lub są niepełnoletnie dzieci może zaproponować separację. W kolejnej wiadomości napiszę jak wygląda sytuacja, gdy jednak małżonkowie nie mogą się porozumieć i żądają orzeczenia winy przy rozwodzie.
zofiapajda

Postautor: Aneciak29 » 25 wrz 2013, 7:58

zofiapajda pisze:Racją jest, że małżonkowie przy wyborze, czy będzie to rozwód z orzeczeniem o winie czy bez, kierują się właśnie tymi kryteriami, posiadanym majątkiem, w jakim wieku są dzieci, wysokością opłaty od pozwu, kosztami zastępstwa procesowego. Jednak w praktyce o wiele częściej spotykam osoby, które chcą się rozwieść z orzeczeniem o winie drugiej strony.

Oczywiście, ja sobie nie wyobrażam, że ON mnie zdradził z jakąś flądrą, a ja żeby było "milutko" to składam pozew bez orzekania o winie... o co to, to nie. A że akurat jestem na podobnym etapie, to wręcz ślęczę w sieci i czytam o tym wiele (dla zainteresowanych zostawiam adres: http://www.mojrozwod.pl/video/jak-napisac-pozew-rozwodowy-videoporadnik.html - na filmiku przydatne porady co do tego jak napisać pozew, a na samej stronie jeszcze mozna wzory pozwów znaleźć).

Oczywiście nikogo nie namawiam a tfu, ale jak druga strona zdradziła dajmy na to, to niby dlaczego my się mamy potem godzic na ugody?
Co by tu wpisać, co by tu wpisać... podpis, podpis.
No nic mi nie przychodzi do głowy:)
Aneciak29

Lokalizacja: Zlokalizowana w kraju nad Wisłą. Bo ona lubi ten kraj.

Postautor: 41miki » 25 wrz 2013, 14:10

Polecam kancelarię prawną http://www.kancelaria-zurek.pl/sprawy-rozwodowe.html . Słyszałam bardzo dobre opinie na temat przeprowadzanych przez nich spraw rozwodowych.
41miki

Postautor: feeriaonly » 25 wrz 2013, 18:07

Jeśi są dzieci, to niezależnie od wszystkiego co stało się między małżonkami, powinni sobie odpuścić szarpanie się w sądzie. łatwiej jest jednak przeprowadzić rozwód bez orzekania o winie.
feeriaonly

Postautor: zofiapajda » 09 paź 2013, 8:19

do autor: feeriaonly » 25 wrz 2013, 19:07

Całkowicie popieram Pana zdanie w tym temacie. Szerzej o problemie napisałam w temacie "Rozwód a dzieci"
zofiapajda

Postautor: Aneciak29 » 27 lis 2015, 9:16

feeriaonly pisze:Jeśi są dzieci, to niezależnie od wszystkiego co stało się między małżonkami, powinni sobie odpuścić szarpanie się w sądzie. łatwiej jest jednak przeprowadzić rozwód bez orzekania o winie.

Przecież dziecko nie musi brać udziału w potyczkach słownych na sali sądowej...
nie dajmy się zwariować.
Co by tu wpisać, co by tu wpisać... podpis, podpis.
No nic mi nie przychodzi do głowy:)
Aneciak29

Lokalizacja: Zlokalizowana w kraju nad Wisłą. Bo ona lubi ten kraj.

Postautor: Marzanna » 28 lis 2015, 8:39

Ja ogólnie zawsze jeśi to tylko jest możliwe jestem za polubownym załatwianiem spraw,
to zawsze każdej stronie wychodzi na dobre, szczególnie gdy w grę wchodzą jeszcze dzieci...
Podpowiedź: dobry adwokat odrobiną ludzkiego podejścia jak np pan Dyl, (Wawa: adwokat-rodzinny.com.pl) , rozmowa z partnerem o tym czego od siebie oczekujemy finansowo, tak,
żeby się nie żreć potem na salo sądowej i... odsuwanie dziecka od takich rozmów, bo moga byc pod napięciem.

Oczywiście jeżeli sie da, bo wiadomo, że wiele związków kończy się bardzo burzliwie.
Wiosna, wiosna - cały rok w uszach mam wiosnę:)
Marzanna

Postautor: elzunia » 13 cze 2016, 11:27

Dobry prawnik w tym momencie to podstawa, czasem są przypadki, gdzie orzeczenie o winie jest potrzebne i wręcz wskazane. Znajoma biorąc rozwód była w nieciekawej sytuacji ale skorzystała z usług http://bartoszuk.com/ i bardzo sobie chwali usługi- teraz z byłym męzem są w całkiem pokojowych relacjach nawet, co wcześniej było nie do pomyslenia :p
elzunia

Następna

Wróć do Porady prawne - Kancelaria Radcy Prawnego Zofia Pajda