Rozwód a dzieci

www.prawnik.radom.pl

Rozwód a dzieci

Postautor: zofiapajda » 14 kwie 2013, 19:01

Kolejny temat, który chciałabym poruszyć na forum:

Jeśli decydujemy się na rozwód lub separację, pozostaje często problem nie tylko prawny, (obecnie przepisy wymają ustalenia wspólnego planu wychowawczego), ale przede wszystkim życiowy, tak aby nie ucierpiało dobro dziecko/dzieci.
zofiapajda

Re: Rozwód a dzieci

Postautor: sonny » 10 maja 2013, 19:51

Akurat w moim przypadku było tak, że ojciec w ogóle się do tego nie rwał, więc zostałyśmy z matką. Ojciec zerwał kontakt na jakiś czas, tylko płacił alimenty, a jak rozstał się ze swoją nową (która była bardzo zazdrosna o jego dzieci), to nagle zaczął znowu nawiązywać kontakt dziwiąc się, że np. moja siostra, która dorastała bez niego, nie chce go znać.
sonny

Postautor: Aneciak29 » 25 wrz 2013, 7:55

Sonny, a no niestety czasem tak jest, że jednemu z rodziców po rozwodzie wydaje się, że jak minie trochę czasu, to wszystko będzie "jak dawniej", a dla dziecka to krzywda, którą cieżko przeboleć, no ale co zrobisz, takie życie...

A co do samych kwestii rozwodowych z prawnego punktu widzenia to sporo ciekawych porad i informacji można tutaj znaleźć: http://www.mojrozwod.pl/ - strona ciekawie opracowana, nawet kalkulatory alimentów są w razie czego, no ale to tak podrzucam, można zerknąć.
Co by tu wpisać, co by tu wpisać... podpis, podpis.
No nic mi nie przychodzi do głowy:)
Aneciak29

Lokalizacja: Zlokalizowana w kraju nad Wisłą. Bo ona lubi ten kraj.

Postautor: zofiapajda » 09 paź 2013, 8:04

Zacznę od tego, że idealna sytuacja przy rozwodzie małżonków to taka, kiedy z żadne z rodziców nie próbuje manipulować dziećmi, ale w praktyce rzadko się zdarza. Spotykam się częściej z brakiem zainteresowania dzieckiem, dziećmi (kobiet również), pozostawianie pod opieką dziadków, utrudnianie kontaktów z dzieckiem (trudne dowodowo dla drugiej strony, jeśli nie mamy świadków), a jeśli dzieci są starsze, zwłaszcza kiedy rodzice rozwodzą się z orzeczeniem o winie i podziałem majątku, stają po stronie któregoś z rodziców, unikają dobrego kontaktu z tym drugim, mają poczucie krzywdy. Często nikt ich o zdanie nie pyta. Owszem w internecie, mamy wiele linków do stron i for w kwestii rozwodów i alimentów. Ja polecam rozsądek, mamy poradnie terapeutyczne, mediacje rodzinne, a każda sytuacja rodzinna jest inna. Zastanówmy się zanim pobiegniemy do sądu z wnioskiem o rozwód wraz z wnioskiem o zabezpieczenie roszczenia, bo tak ktoś napisał w internecie. Chcemy tego rozwodu, czy tylko chcemy "nastraszyć" partnera, jak będą wyglądały stosunki z dziećmi i wykonywanie władzy rodzicielskiej. Wniosek to dopiero początek....Pozdrawiam serdecznie rp Zofia Pajda
zofiapajda

Wróć do Porady prawne - Kancelaria Radcy Prawnego Zofia Pajda